Membran Markaları

Membran markaları arasında Sarpet membran ürünleri, son 5 yıl içerisinde giderek artan bir ivme ile talep edilmektedir. Genellikle üç farklı alanda kullanılmaktadır. Bunlardan ilkini baca dipleri oluşturur. Bu bölgeden gelecek olan suyu yalıtarak kaliteli bir kullanım modeli sunar. Diğer iki alan ise parapet dönüşü ve de dilatasyon bölümleridir. Dik bir şekilde taşınması ve depolanması gereken membran markaları bu kategoride yer alan ilk ürünlerdir. Birçok kullanım avantajı bulunmaktadır. Sipariş verildiği takdirde bir ya da iki iş günü içerisinde yeni sahiplerine ulaştırılmaktadır. Her tip yüzeye mümkün oranda uygunluk sağladığı için tercih sebebi olarak görülmektedir.

Aynı zamanda işçilikten tasarruf sağlayan pratik yapısı nedeniyle ekonomik açıdan da uygun bir fiyat tarifesine sahiptir. Montajı çok kolaydır ve dakikalar içerisinde gerçekleşir. Modern çağın tüm ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere imal edilen Sarpet membran ürünleri zamandan tasarruf sağlamak isteyen müşteri kitlesi için de ideal bir konumdadır. Yağmur, kar ve dolu gibi yağış etkilerinde ortaya çıkabilecek kimyasal parametrelerine karşı yüksek mukavemet gücüne sahiptir. Son yıllarda membran markaları arasında en sağlam ve dayanıklı su yalıtım ürünü olarak lanse edilmektedir.

Binalar zamana bağlı olarak çeşitli esneme ve yer değiştirme faaliyetleri gösterebilir. Bu bilgi göz önünde bulundurularak üretilen ürünler herhangi bir hareketten etkilenmez ve dayanıklı yapısı ile birlikte kullanıcılarına güven verir. Esneme kat sayısı son derece yüksektir. Hiçbir şekilde bakım ve onarım gerektirmemesi de hem iktisadi hem de enerji açısından bina sahiplerine tasarruf sağlamaktadır. Bina ne kadar uzun ömürlü ise Sarpet membran ürünleri de o kadar uzun ömürlü olmaktadır.

Depolama koşullarına dikkat edilmesi ürünün kalitesinin devamlılığı için gereklidir. Tamamen dik bir pozisyonda konumlanmak üzere tasarlanmış dış yüzeyi baz alınarak sevkiyat sırasında da depolama aşamasında da dik bir şekilde tutulması ve muhafaza edilmesi önerilmektedir. Kesinlikle yasak ve tehlikeli olan unsurların başında ise üst üste istiflemek gelmektedir. Üst üste istiflemek yerine yan yana dizilmeleri gerekmektedir. Ağır yüke dayanamayan hassas bir yapıda olduğu için üstüne yük bindirecek materyaller konulmaması da gerekir.

Viyadük Membran Ürünleri ve Özellikleri

Genellikle köprü ve viyadüklerde kullanılan bu membran markaları polyester keçe taşıyıcılı bir yüze sahiptir. - 20 ve - 10 olmak üzere iki tip viyadük membranı bulunmaktadır. Şaloma alevi uygulaması ile birlikte çok daha güvenli ve kaliteli bir hizmet vermektedir. 10 ve 15 santim aralıklarla uygulanır. Silis kumla kaplı başka bir yüzü daha bulunmaktadır.

Carrera Ürünleri ve Özellikleri

Carrera ürünlerinin genel özellikleri botanik ürünler ile birlikte paralellik ve benzerlik göstermektedir. Kullanılacak olan malzemenin bütünlüğü önceden tahmin edilebilir olduğu için iş planlaması ölçeklerinde büyük kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. Son derece ekonomik olan bir diğer modeldir. Aynı zamanda zamanı kıymetli olan müşteri kitlesi adına bu alanda da tasarruf sağlamaktadır.

Depolama koşullarına azami bir şekilde özen gösterildiği takdirde bina ile aynı ömre sahiptir. Aynı zamanda binaların çeşitli hareketliliklerine göre oldukça fazla olan esneme payına da sahiptir. Uygun fiyatlar ile birlikte satışa çıkarılan bu ürünlerde de bitüm kullanılmaktadır. Polyester keçe gibi son derece dayanıklı ve kolay şekil alan bir ürün desteğiyle imal edilmektedir. Her iki yüzünde de PE adı verilen film lamineli kullanılmaktadır. Farklı kalınlıklarda ve özelliklerde imal ediliyor olması bir diğer tercih sebebi olarak lanse edilirken binaya göre şekil alması da ekstra bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.