Su İzolasyon Membranları

Su yatılım membranları, yüzey üzerine serilerek su geçirmeyen bir tabaka oluşturan malzemedir. Serildiği zeminin altına su geçirmez ve koruma sağlar. Su yatılımı ihtiyacı olan apartman teraslarında, havuzlarda, tuvalet ve banyolarda sıkça kullanılmaktadır. Bu alanların zeminine, karo altında kalacak şekilde yerleştirilirler ve alt zeminin su geçirgenliğine izin vermez. Membranlar suyun iyi bir şekilde yalımını sağlaması için eğimli bir dolgu malzemesiyle serilir. Eğim sayesinde belirli noktalarda sürekli birikintisi olmasının önüne geçilir.

Membranların Genel Özellikleri

Membran malzemelerimiz su geçirmez petrol ürünüdür ve katmanlardan oluşur. Kolay bükülebilir ve işlenebilir özelliği ile 2-4 mm kalınlıklara sahiptir. Ürünlerimiz plaka halinde doğrudan uygulanabileceği gibi, sıvı olarak da uygulanabilirler. Malzemeler esnek yapıları ile uygulanacağı alanı kolayla kavrarlar ve yapışırlar. Elastik yapısıyla çatlakları kapatarak zemine tam olarak dolgu da uygularlar. Güneşe fazla maruz kalan alanlarda stabil özelliktedir. Serildiği alanda, duvarlarda ve zeminlerde yapının genel özellikleri ile uyumludur.

Tabaka Halinde Su Yalıtım Membranları

Rulo şeklindeki tabaka su izolasyon membranları daha çok düz yüzeylere serilerek kullanılır. Serildiği yüzeyi daha iyi kavraması ve çatlakları doldurması için sıcak hava üfleyiciler ile uygulanır. Isınan membran bu şekilde katran bazlı yapıştırıcısı ile tabakalara kolaylıkla yapışır ve yalıtım sağlar. Levhaların su geçirmek tabaka oluşturması için birleşim yerlerine ve bittiği kenar köşelere kadar ısıtılarak zemine oturması sağlanmaktadır. Malzemenin iyi bir yalıtım sağlaması için bu işlemin profesyonel şekilde yapılması büyük önem arz etmektedir.

Sıvı Su Yalıtım Membranları

Sıvı özelliğe sahip su izolasyon membranları uygulanacağı alana sıvı olarak gelirler ve püskürtülerek uygulanırlar. Sorunsuz bir şekilde uygulanan malzeme en küçük detaya kadar püskürtüldüğü zeminin veya duvarın yapısını alır. Daha iyi nüfuz etmesi için fırça yardımıyla tatbik edilir. Kalınlık kullanılacak alanın ve zeminin yapısına göre ayarlanır. Uygulaması hızlı olduğu için su yalıtımı yapılacak alanları en kısa zamanda hazır hale getirir. Sıvı membran uygulamalarında dikkat edilmesi gereken konu, doğru kalınlığın sağlanabilmesidir. İnce atıldığı zaman yırtılabilir, kalın atıldığı zaman zeminde oynama yapabilir.

Membran Ürünlerimizin Özellikleri?

Yalıtım alanının hava şartlarına uygun ürünlerimiz bulunmaktadır. Çok fazla güneş alan yerlerde UV dirençli membranları öneriyoruz. Fazla güneş ısı demektir ve membranın gevşemesine neden olabilir. Yine ürünlerimiz esneme özelliği yüksek ürünlerdir. Döşenecek alanlarda esneyerek her köşeyi rahatça kavrayabilir. Nefes alma özellikleri ile yüzeyindeki suyu uzun süre tutmak, suyun akışkanlığını sağlayarak zemini sudan uzaklaştırır. Yırtılmalara karşı dirençlidir ve aşınmalara, yıpranmalar karşı mukavemet gösterir. Sert cisimlerle zeminin delinmesi, çivi ve vidalama yapılması gibi durumlarda su izolasyon membranları yüzeyinde delinmeler meydana gelir ki, bu durumda membran dilenin alanı tekrar kaplayarak sızıntıyı önleyecektir.

Sarpet Classic Membranlar

Bu ürünlerimiz su yalıtım örtüsü için kullanılan standart özelliklere sahip membran ürünüdür. Yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Çekme ve kopmalara karşı mukavemetlidir. Kolayca işlenebilme özelliği bulunur, fire vermeden kısa zamanda büyük yüzeylerin kaplanmasına olanak sağlar. Uygulandığı zeminin ve binanın yüzeyinde uzun yıllar sorunsuz şekilde kalır. Doğru şekilde döşendiğinde bakım ve onarım gerektirmez.

Sarpet Elegance Membranlar

Bu ürünümüz de classic membranlar gibi yüksek dayanım gücüne sahiptir. Esneme katsayısı yüksektir, gerektiğinde zeminle veya binayla birlikte hareket eder. Sıcaklık ve soğukluk durumuna göre genleşme farklılıklara uyum sağlar. Tabaka ürünler olduğu için kullanılacak alanlarda ne kadar malzemeye ihtiyaç olduğu önceden tahmin edilebilir. Gerektiğinde güneş ve ve yüksek ısıya maruz kalmayacak kapalı alanlarda muhafaza edilebilir. Depolama yapılması gerektiğinde üst üste istifleme değil, dik olarak saklanmalıdır.