Su Yalıtım Membranları

Su yalıtım membranları ve izolasyon konusunda ülkemizde uzun yıllar SARPET markası ile hizmet veren firmayız. İstanbul Sultangazi’de bulunan üretim tesisimizde ürettiğimiz membran ürünlerimizle sektörde güvene ve kaliteye dayalı bir yere sahibiz. Üretimimizin her safhası etkin bir kalite kontrol sistemi ile denetlenmektedir. Kalite kontrol sırasında elde edilen verilerin analiz edilmesiyle daha kaliteli ürünler üretmenin çalışmalarını da aralıksız yürütmekteyiz.

Membran ürünlerimiz TSE, CE ve ISO kalite standartlarındadır. Kalite standartlarının her ürün için ayrı ayrı uygulanması için kontrol laboratuvarlarımızda düzenli testler yapılmaktadır. Petrol bazlı membranlarımızın doğa ile barışık ve çevreye duyarlı ürünler olması birinci önceliğimizdir. Çevre ve halk sağlığı ile ilgili kanunlar ve yönetmeliklerin firmamıza yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Bununla birlikte sektördeki ihtiyaçların takibi, müşterilerin talepleri ve teknolojik gelişmeler ışığında sürekli kendini yenileyen kurumsal bir yapıda üretimlerimizi yapmaktayız.

Su Yalıtım Membranları Genel Özellikleri

Tüm membranlar uygulandığı bina, duvar, zemin ve paneller ile uyumlu hareket eder. Uygulandığı alanı kolayca kavrayarak yalıtım sağlar. Yapıştığı zemindeki mevcut çatlakları doldurarak etkin bir dolgu görevi görür. Çevresel şartlara uyumludur. Yoğun sıcaklarda ve soğuklarda genleşme standartlarını korur. Tüm su yalıtım membranları esnek yapıları ile yırtılmalara ve kopmalara karşı mukavemetlidir. Kolay uygulanabilir özellikleri ile yatılım yapılacak alanlara kısa sürede uygulanabilmektedir. Ebat ölçülerinin daha önce bilinmesiyle, ne kadar malzemenin gerektiği bilinebilir ve firesiz olarak kullanılır. Çabuk serilebilmesi nedeniyle zamandan ve işçilikten tasarruf sağlarlar.

Havuzların Membran ile Yalıtılması

Su geçirmez özellikleri nedeniyle birçok havuz ve beton tanklarda kullanılmaktadır. Yüzme havuzları, süs havuzları ve beton su depolarının yalıtılmasında yüksek kalite ve güvenirlik sağlar. Köşeler, duvarlar ve bozuk geometrik alanlarda kolayca uygulanabilmektedir. Uygulandığı zeminde veya duvarlarda katlanma, kırışıklık ve şekil bozukluğu oluşturmaz. Tam bir su yalıtımı sağlar. Beton su tanklarında sağlıklı ve güvenli su kullanımının yolunu açar.

Islak Zeminlerde Membran Yatılımı

Konutların belirli bir süre sonra yaşadığı en büyük sorunların başında ıslak zeminlerin alt katlara su geçirmesi sorunudur. Özellikle tuvaletler, banyolar ve teraslarda sık karşılaşılan bu sorun firmamızın yüksek kalitede ürettiği su yalıtım membranları ile giderilmektedir. Fayanslar döşenmeden önce zemine uygulanacak membran uygulaması ile sıkı bir su yatılımı imkanı sağlanır. Tüm alan kaplandıktan sonra üzerine parke veya fayans uygulaması yapılabilir.

Sarpert Avantgarde Membran

Bu ürünümüz SBS (Styrene Butadiene Styrene) tarafından modifiye edilen bitümden üretilmektedir. Bu özelliği ile düşük sıcaklıklarda dahi rahatça bükülme ve şekil alma imkanı sağlar. Aynı zamanda yüksek sıcaklıklara da dayanma özelliği taşır. Avangarte ürünümüz polyester keçe, fibrocam taşıyıcı şeklinde kullanılır. Bu özelliği ile çekmelerde kopma mukavemete karşı dayanıklılık kazanmaktadır. Ürünü her iki yüzü de PE film laminesi bulunmaktadır. Bu ürünümüz bir membran üründen beklenen özellikten daha fazlasına sahiptir. Kolay uygulanır ve zamandan tasarruf sağlar.

Avangarde EC2000 Membran

Elastomerik katkılı su yalıtım membranları arasında yer alan kaliteli üründür.. Müteahhitlik hizmetlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle temellerin ve temel yan duvarlarının toprakla temasını kesmek için kullanılır. Binalardaki teras alanların, çatıların ve kiremit altı yalıtımının sağlanmasında idealdir. Yine beton su depolarının ve yüzme havuzlarının yalıtımında sıklıkla kullanılmaktadır.

Avantgarde EC3000 Membran

Katkılı elastomerik özelliği ile ideal bir su yazılımı sağlar. Diğer ürünlerde olduğu gibi inşaat ve yapıların su yatılımı gereksinimi olan alanların korunmasında kullanılır. Esnek yapısı ve hızlı uygulanabilir olma özelliği ile birçok yere rahatlıkla uygulanmaktadır. Suya veya neme direkt temas eden duvarların, çatıların, havuzların yalıtımında kesin çözüm sağlar. Cam tülü donanıma sahip ürünün üst ve alt yüzeyi PE film kaplamadır. Rulolar 10 metre uzunluğa 1 metre genişliğe sahiptir. 3 milim kalınlığa sahip membran -20 derece ile +100 derece sıcaklık farklılıklara dayanabilmektedir.