Su Yalıtımı

Su yalıtımı hem yapıların zarar görmesini engellemekte hem de tesisatı uzun yıllar korumaktadır. Binalardaki ve şehir şebekelerindeki su tesisatının uzun ömürlü ve sağlıklı olması, doğru bir biçimde tasarlanması ve doğru bir biçimde inşa edilmesi ile mümkündür. Ayrıca tesisat dış etkilere karşı da korunmalıdır. Yapılar yağmur, çamur, kar, nem ile birlikte dış kaynaklı olaylara maruz kalmakta, mevcut tesisat da zaman içinde zarar görmektedir. Zamanla suya maruz kalan yapılar kişilere sundukları konforu kaybetmeye başlarlar. Yapı tesisatlarına etki eden önemli nedenler yağmur, kar gibi yağışlar iklimsel şartlar ve toprak nemi olmaktadır.

Su Yalıtımı Sektöründe Kaliteye ve Gelişime Destek Veriyoruz

Su yatılım membranları konusunda hizmet verdiğimiz sektörde, kaliteli ürünlerimiz ile birçok müteahhitlik işlerine ürün vermekteyiz. Sektör standartlarının oluşturulması ve mevcut sistemin yenilenmesi için su yalıtımı konusunda en iyi çözüm ortağı olmaya gayret ediyoruz. Ar-Ge çalışmalarımızın yanında kalite kontrol laboratuvarlarımızda izolasyon membranlarının testleri yapılarak kalite sürecine katkı sağlanmaktadır. Doğayla barışık ürünlerin üretimi konusundaki hassasiyetimiz ve müşteri memnuniyetine dayalı yaklaşımımızla sürekli gelişime odaklanarak hizmetlerini sürdürmekteyiz.

Sarpet Classic Membran

Yapıların hem sudan hem de suyun zararlı etkilerinden korunması için iyi bir su yalıtımı üründür. Özellikle ılıman ve sıcak iklimlerdeki yapı tesisatları için uygundur. Polyester keçe ile fibrocam taşıyıcı olarak da kullanılır. Düşük sıcaklıklarda dahi bükülebilme ve yüksek sıcaklıklara dayanma özelliğine sahiptir. Yapıları suyun zararlı etkilerine karşı koruyarak, nemin olası etkilerine karşı korumaktadır. Kolay kullanım olanağı sağlar, kolay bükülebilme özelliği ile zaman ve işçilik ücretlerinden tasarruf sağlar. Esneme ve genleşme özelliği nedeniyle dayanıklıdır. Tüm hava koşullarına ve kimyasallara karşı dirençlidir, zarar görmez. Boyutlarındaki standart nedeniyle ne kadar malzeme kullanılması gerektiği önceden tahmin edilebilmektedir.

Sarpet Elegance Membran

Uzun ömürlü, sıcak iklimlerde rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. APP ile modifiye edilerek üretilmiştir. Bu özelliği ile uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Ürün kolay işlenebilir özelliği sahiptir. Kesimlerde fire verilmez ve istenen şekilde rahatlıkla kesilebilmektedir. Uygulandığı bina ve yapıların yüzeyinde uzun ömürlü koruma sağlar. Polyester keçesi membrana çekme ve kopmalara karşı mukavemet sağlar.

Sarpet ürünleri; Avangart, Viyadük, Botanik ve Carrera ürünlerdir. Tüm ürünlerimiz çabuk işlenebilir özelliği ile zaman kazandırır. Aynı zamanda işçilikten tasarruf edilmesini sağlar. Yine uygulandığı yapıların yüzeyinde koruma sağlayarak uzun ömürlü dayanıklılık sağlar. Yıllarca tesisat ve yapı yüzeylerinde bakım onarım masrafı gerektirmez. Tüm hava koşullarına dayanabilen ürünlerimiz, aynı zamanda kimyasallara karşı dayanıklı olup, zarar görmezler. Her bir ürün doğa dostu üründür. Doğa ile barışık bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Kolay işlenebilir özellikleri ile her yüzeye kolayca uygulanabilir ve firesiz kesilebilmektedir. Keçe ve membran yüksek çekmelere karı mukavemet gösterir, kopma yapmaz.

Su Yalıtımı Yapmak Bina ve Tesisatların Ömrünü Uzatır

Su hem bizler için hem de yapılar için önemlidir. Toprağın rutubeti ile basınçsız su yapı elemanı gözeneklerinden geçip iç ortamda leke, mantar, küf oluşumuna sebep olabilir. Bu sebeple iç ortamda bulunan ahşap, tahta gibi doğal malzemeleri çürütebilir. Demirler bu şekilde paslanabilir. Rutubet ile sıvalar kabarıp dökülebilir. Rutubetten kokular artıp kötü kokular oluşabilir. Yüksek miktardaki korozyonlar binaların statik yapısı bozabilir. Su yalıtımı ile nem önlenir, binaların ömrü uzar. İnsan sağlığı açısından ve bina güvenliği açısından ürünlerimiz kaliteli koruma sağlamaktadır.

Tüm ürünlerimizin özellikleri ve hizmet detaylarımız hakkında bilgi almak, gerektiğinde deneyimlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünler, projeler ve çözüm ortaklarımızla ilgili edineceğiniz bilgiler, su yalıtımı konusunda fikirlerinizi değiştirecektir.